ПРО ЩО "ЗАБУВ" ПРОЕКТ MARLIN У СВОЄМУ "АНАЛІЗІ" ДІЯЛЬНОСТІ ДП "ГЕНЕРАТОР"

Проект Marlin у своєму "аналізі" діяльності ДП "Генератор", що входить до складу ДК "Укроборонпром", "забув" вказати основні причини тяжкого стану підприємства та про дієвий вихід заводу з кризового стану.

Маємо нагадати, що ДП "Генератор" цілеспрямовано знищувалось у період з 2009 по другу половину 2014 року. Це підприємство, яке  має стратегічне значення для безпеки України та виготовляє унікальні наукоємні високотехнологічні прилади для радіолокаційних станцій та авіаційних систем, до війни було залишено без замовлень взагалі, всі резерви заводу були вилучені, а тодішнім керівництвом підприємства підписувались сумнівні договори.

Окрім того, підприємством почались цікавитись різноманітних рейдери, що спокусилися на землю у Києві, на якій, за їх планами, мав бути створений бізнес-центр. Саме тоді і розпочався проект з банкрутства "Генератора", який проходив у рамках знищення оборонної промисловості України.

Зазначимо, що саме від продукції "Генератора" залежить робота багатьох українських радарів та далекобійних зенітно-ракетних комплексів С-300. Тобто його знищення дорівнювало б знищенню і протиповітряної оборони України.

Але з початком російської агресії на "Генераторі" почала втілюватись активна антикризова програма. Завод отримав замовлення, відновив виробництво, замінив постачальників сировини з Росії на компанії з Європи та Китаю та продовжив свою роботу над зміцненням обороноздатності України. І проводити цю програму вдалось, в першу чергу, завдяки відданості працівників "Генератора", які змогли зберегти всі технології та виробничі процеси.

В результаті, ДП "Генератор", яке закінчило 2014 рік зі збитками у розмірі 8,5 млн грн, у 2018 році отримало близько 2 млн грн прибутку та реалізувало  продукції на 68,4 млн грн. І зараз підприємство знаходиться на шляху виведення з банкрутства.

ДП "Генератор" є живим прикладом того, що для знищення підприємства достатньо декілька років, в той час, як для відновлення високотехнологічного оборонного заводу необхідні роки кропіткої праці та підтримки на всіх рівнях влади.