Облгази Фірташа не змогли оскаржити штрафи НКРЕКП в судах

"Вінницягаз" та "Волиньгаз", які входять в групу Регіональна газова компанія олігарха Дмитра Фірташа, не змогли оскаржити в судах рішення Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і компослуг (НКРЕКП) про проведення перерахунків спожитого газу побутовими клієнтами та сплати штрафів. Про це йдеться в рішеннях Волинського, Вінницького судів. Про це пише ZN.ua

Облгази в своїх позовах відзначають, що штрафи НКРЕКП можуть мати негативні фінансові наслідки для компаній, через що вони не зможуть повною мірою виконувати свої функції операторів газорозподільних мереж, що поставить під загрозу функціонування ринку газу.

Суди не побачили достатніх доказів з боку позивачів і відмовили у забезпеченні позову.

Ці рішення можуть бути оскаржені в апеляційних інстанціях.

Повідомлялося, що НКРЕКП оштрафувала компанії "Вінницягаз", "Волиньгаз" і "Київоблгаз" на 850 тис. Грн кожну і зобов'язала їх до 5 квітня перерахувати платіжки побутовим споживачам, прибравши незаконно нараховані додаткові обсяги газу.

Раніше Гройсман анонсував створення групи для перевірки діяльності операторів газорозподільних мереж (ГРМ), в яку увійдуть представники НКРЕКП, Міненерговугілля і Мінрегіони.

НКРЕКП заборонила операторам газорозподільної системи проводити донарахування платіжів за природний газ.