ТОП-10 підприємств-забруднювачів українського повітря в 2018 році

Працюючі в Україні найбільші промислові підприємства - основні джерела забруднення українського повітря. Державна служба статистики публікує ТОП-10 підприємств-забруднювачів українського повітря в 2018 році. Про це повідомляє elektrovesti.net.

Антирейтинг українських підприємств-забруднювачів очолив Маріупольський металургійний комбінат (ММК) імені Ілліча, який входить до групи «Метінвест» бізнесмена Ріната Ахметова. Тільки за 2018 рік підприємство викинуло в повітря 266,608 тисяч тонн забруднюючих речовин. 

На другому місці – криворізький «Арселор Міттал», яким володіє індійський бізнесмен Лакшмі Міттал (201,909 тисяч тонн викидів).

На третьому місці – Бурштинська ТЕС, яка входить до «ДТЕК Західенерго» Ахметова (182,922 тисячі тонн викидів).

На четвертому місці – Курахівська ТЕС, що входить до «ДТЕК Східенерго» Ахметова (139,148 тисячі тонн викидів).

На п'ятому місці – Вуглегірська ТЕС, що входить до ПАТ «Центренерго», контрольний пакет акцій якого належить державі (99,985 тисяч тонн викидів).

На шостому місці – Дніпровський металургійний комбінат, що входить до «Індустріального Союзу Донбасу« Сергія Тарути, Віталія Гайдука та Олега Мкртчана (99,01 тисячі тонн викидів).

На сьомому місці – Запорізька ТЕС, яка входить до «ДТЕК Дніпроенерго» Ахметова (98,059 тисяч тонн викидів).

На восьмому місці – «Азовсталь» групи «Метінвест» Ріната Ахметова (88,769 тисяч тонн викидів).

На дев'ятому місці – Ладижинська ТЕС, що входить до «ДТЕК Західенерго» Ахметова (72,289 тисяч тонн викидів).

На десятому - Трипільська ТЕС (входить в ПАТ Центренерго, контрольний пакет акцій належить державі) - (53,741 тисяч тонн викидів). Трипільську ТЕС називають другим Чорнобилем біля Києва.  За даними ГУ Держсанепідемслужби в Київській області, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від Трипільської ТЕС складають 82,8% всіх викидів промислових підприємств Київської області.

Раніше повідомлялося, що в Україні прийнятий закон, що який дозволить врегулювати правові та організаційні засади функціонування системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів в Україні. Проект спрямований на виконання зобов'язань України щодо Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншого боку.