Фонд Yves Rocher 10 років поспіль підтримує зусилля жінок у боротьбі за збереження навколишнього середовища

27 лютого відбулася 10 Ювілейна церемонія нагородження Премією «Земля Жінок» в Україні Фонду Yves Rocher під егідою Інституту Франції та за підтримки посольства Франції в Україні. Мета премії – підтримати жінок у боротьбі за збереження навколишнього середовища та надати гранти для подальшого розвитку найперспективніших проектів.

Лауреати цьогорічної премії «Земля Жінок»

На премію 2019 року подали заявку автори 19 проектів, з яких журі відібрало трійку переможців.

Щороку всі отримані анкети обробляються представниками Фонду Yves Rocher в Україні, з них відбирають 10 кращих. Далі вони передаються на незалежне оцінювання членам національного журі:

 1. Головний редактор журналу «Marie Claire» Костянтин Путиленко
 2. Головна редакторка журналу «Elle» Соня Забуга
 3. Головна редакторка журналу «Cosmopolitan» Олександра Буринська
 4. Головна редакторка журналу «Harper’s Bazaar» Анна Земскова
 5. Головна редакторка журналу «Караван історій» Катерина Світлична
 6. Головна редакторка журналу «Єдінствєнная» Юлія Мелащенко
 7. Громадська діячка, журналістка та співвласниця піар-агенції «Гресь Тодорчук» Ярослава Гресь
 8. Директор Yves Rocher Україна Анна Запталова

У своїй роботі вони керуються чіткими критеріями оцінювання екопроектів, визначаючи:

 1. Вплив проекту на поліпшення навколишнього середовища (рішення екологічної проблеми);
 2. Практична користь і соціальна важливість проекту для України;
 3. Якість зв'язку з місцевістю і партнерства з локальними організаціями;
 4. Доцільність і ефективність вкладення фінансової дотації Фонду;
 5. Мотивація та зобов'язання кандидата;
 6. Оригінальність / Інноваційність проекту;
 7. «Вік» проекту та перспективи його розвитку.

Цьогорічними переможцями Премії «Земля Жінок» стали жінки, чиї проекти були визнані журі найперспективнішими для захисту навколишнього середовища та біорізноманіття в Україні.

3-ю премію та грант у розмірі 2 000 євро отримала Анна Уварова та її проект «Благодійний магазин «Ласка». Його мета – створення зручної та прозорої системи збору, сортування та продовження життєвого циклу предметів одягу, взуття та аксесуарів. У перспективі це допоможе вирішити проблему накопичення в столиці текстильного сміття, привчити киян до свідомого споживання і реалізувати суспільно важливі соціальні, екологічні та благодійні ініціативи.

2-у премію та грант 3 000 євро отримала Наталія Гасюк та її проект «Рятувальники для природи». Ціль проекту - збереження природоохоронних територій та об’єктів у межах Дністровського регіонального ландшафтного парку та розвиток екотуризму.

1-у премію та грант у розмірі 5 000 євро отримала Ганна Прокаєва та її проект «Kharkiv Zero Waste: кампанія за ресайклінг». Екохаб – це простір, де проходить прийом вторсировини, популяризація сортування відходів, розумного споживання та життя у стилі zero waste.

Трохи з історії премії «Земля Жінок» в Україні

3а час існування премії, що сьогодні охоплює 11 країн, лауреатками стали 400 активісток, які отримали 2 млн євро на розвиток своїх проектів. В Україні премія Фонду Yves Rocher з’явилася в 2010 році, щоб засвідчити переломний момент в екологічній свідомості українців, підтримати піонерів руху за сталий розвиток і сприяти активізації суспільної дискусії навколо питання збереження та раціонального використання ресурсів.

Кожного року журі премії отримує десятки заявок з усієї країни та відбирає найцікавіші проекти, які вже знаходяться на стадії реалізації, мають конкретні досягнення і потребують уваги та підтримки.

За 10 років існування Премії Фонд Yves Rocher в Україні відзначив 30 проектів та виплатив їх авторкам 100 000 євро.

Кожен з відзначених проектів був справжнім відкриттям, яке спроможне зробити цю планету краще. І за кожною з цих ідей стоїть жінка, якій небайдуже майбутнє Землі.

2010-й рік. Третю премію отримала Олена Христич за збереження біорізноманіття заповідної зони «Скалки». Другу премію - Світлана Хватова, котра власноруч висадила 400 дерев та створила сквер у новому житловому районі міста Кривий Ріг. Першу премію отримала Наталя Трофимович за захист та відновлення ландшафтного заповідника «Велика і Мала Скала» в Кіровоградській області.

2011-й рік. Третя премія дісталася Тетяні Іваничко за збереження ялівців на території Гірського Криму. Друга премія – Інесі Носенко за відродження та збереження історичних та етнографічних рослин в Запорізькій області. Першу премію здобула Яніна Яценко - за створення та збереження дендропарку в Полтаві.

2012-й рік. Третю премію отримала Ольга Оболонська, котра висаджує молоді дуби на березі Дніпра. Друга премія дісталась Ганні Геращенко - за вирішенням проблеми забруднення сміттям в сільській місцевості за допомогою сортування в Харківській області. Перша премію здобула Світлана Корзун, автор проекту «Родове дерево», що вирощує аборигенні види дерев в Запоріжжі. Проект Світлани отримав гран-прі міжнародного жюрі Премії «Земля Жінок» в Парижі в 2012 році.

2013-й рік. Третя премія дісталась Катерині Усовій та Наталі Парапановій – за захист від вирубки та забудови унікальних лісів в Луганській області. Друга премія - Надії Костіній – за організацію парку на території центру для людей похилого віку в Полтаві. Першу премію отримала Галина Чеботарьова – за організацію пункту прийому втор-сировини в місті Токмак, Запорізької області.

2014-й рік. Третю премію отримала Ольга Спектор з фонду «Happy Paw» за вирішення проблеми безпритульних собак в Україні гуманними методами. Другу премію Інна Головкова - за озеленення териконів. Першу премію - Олена Наливайко та Наталя Мельник, автори проекту «Зелена школа - зелена планета», за еко-виховання молодого покоління в місті Радомишль.

2015-й рік. Третю премію здобула Марія Романюха - за освітній проект про важливість сортування сміття. Другу премію отримала Олена Зацарина - за допомогу безпритульним собакам в Києві та Київській області. Перша премія дісталась Ользі Полив’яній – за створення майданчика для розвитку і реабілітації дітей на базі дитячого відділення психіатричної лікарні у місті Полтава.

2016-й рік. Третю премію отримала Аліна Жихарева – за лікування та підтримку старих дерев у парках Одеси та Одеської області. Другу премію - Валентина Сабельникова, автор проекту «Від світанку до заходу», за поширення органічного землеробства. Перша премія дісталась Євгенії Аратовській, автору проекту «Україна без сміття».

2017-й рік. Третю премію здобула Олена Мошул, автор проекту «Чисте Джерело», за очищення та благоустрій приток річки Дністер. Другу премію - Ніна Корнілова, автор проекту «Добротрав від Берегині», за створення стійких та довговічних фітокомпозицій з використанням лікарських рослин. Першу премію отримала Ольга Рядченко, автор проекту «Відчайдушні квіткарі», за відновлення біорізноманіття на приморських схилах Одеси. Проект отримав прихільність не тільки українського журі, а й народну любов під час онлайн-голосування в номінації «Приз глядацьких симпатій» в Парижі у 2017 році.

2018-й рік. Третю премію отримала Леся Найчук – за розробку та популяризацію настільної екологічної гри «Еcobattle». Другу премію - Ірина Скворцова, автор проекту «Подаруй квітку місту», за висадку на схилах Інгулу та Південного Бугу рідкісних первоцвітів, що занесені до Червоної книги України. Першу премію отримала Богдана Гапоченко, автор проекту «Нове життя старого листя», за утилізацію опалого листя за допомогою вермитехнології.