Доля "Платинум Банку" повинна вирішитися до 23 грудня ц.р.

Згідно з результатами стрес-тестування, якими володіє редакція DT.UA, "Платинум Банк" вимагає колосальної докапіталізації.

При цьому у фінустанови - єдиної з великих - немає ні прозорої структури, ні достовірно встановленого реального власника. І, як наслідок, - немає надійних легальних джерел коштів для виконання програми капіталізації. На сайті НБУ акціонерами банку значиться класична "футбольна команда": 11 нерезидентів, за кожним з яких числиться менше 10% його акцій.

Банк, судячи з результатів стрес-тесту (копією його результатів має DT.UA), є проблемним. Гроші з нього "вимиваються" на пов'язаних осіб. Коефіцієнт покриття заставами кредитів пов'язаних осіб, згідно вже публічно озвучених даних, становить незначну частину норми. Капітал Platinum Bank негативний, відповідно, таке перевищення досить небезпечно для стійкості банку.

При цьому, банк є глибоко збитковим – від'ємна різниця між чистими процентними доходами і витратами складе за даними НБУ 414 млн. грн. за підсумками 2016 р., у 2017-му - 350 млн, в 2018-му -325 млн. Як зазначається в результатах стрес-тесту, "істотною причиною негативного процентного доходу неринкові ставки ЮО великих позичальників станом на кінець 2015: 3,4% в нацвалюті, 1.6% в інвалюті".

У Нацбанку DT.UA повідомили, що "власником істотної участі в ПАТ "Платинум Банк" визнано Бориса Кауфмана", незалежно від формального володіння", а пакет документів пана Кауфмана – як ключового власника "Платинум Банку" - дійсно знаходиться на розгляді в НБУ. Однак за даними DT.UA у цьому пакеті немає ключової інформації. А саме: про джерела коштів на капіталізацію банку, яку Борис Кауфман повинен виконати до кінця поточного року: за даними регулятора негативний капітал "Платинум Банку" складає -163 млн грн.

У розпорядженні редакції є лист департаменту ліцензування НБУ, в якому зазначено, що у Кауфмана немає легальних джерел доходів: його володіння в ключовому активі, тютюновому дистриб'юторі "Тедис-Україна", оформлено через збиткові компанії, які не мають власних засобів (статутний капітал складається з тисяч гривень).

При цьому, як повідомили DT.UA в Нацбанку, постановою регулятора №59 було внесено зміни в кінцеві терміни узгодження НБУ програм докапіталізації банківських установ – до 23.12.2016. І "в даний час НБУ здійснює верифікацію наданих банками, які потребують докапіталізації, планів капіталізації/реструктуризації".

Банки, програму не виконують – виводяться з ринку. Що і сталося з двома іншими установами, що мають поряд з "Платинумом" негативний капітал – "Артемом" і "Трастом".