ЄС оштрафував світових гігантів споживчого ринку на сотні мільйонів євро

Регулюючі органи ЄС оштрафували гігантів споживчого ринку, компанії Unilever та Procter & Gamble, на 315,2 мільйона євро ($ 456 мільйонів) за фіксацію цін на пральний порошок у восьми країнах Європейського союзу.

Про цінову змову у сфері продажу миючих засобів, яка тривала протягом трьох років, органам ЄС повідомила німецька компанія Henkel.

Англо-голландська Unilever, що випускає продукцію під марками Omo і Surf, та світовий лідер на ринку господарських товарів Procter & Gamble за організацію картелю виплатять штраф у розмірі 104 мільйонів і 211,2 мільйона євро відповідно.

Німецька Henkel оштрафована не була.

Змова між компаніями, що полягав у встановленні фіксованих цін на пральний порошок на ринках Бельгії, Франції, Німеччини, Греції, Італії, Португалії, Іспанії та Нідерландів, тривав з 2002 по 2005 рік, повідомила Єврокомісія.

Нагадаємо, в кінці минулого року антимонопольні органи Єврокомісії оштрафували п'ять південнокорейських і тайванських виробників рідкокристалічних моніторів на 850 млн доларів за участь у ціновій змові.