Київстар приєднався до Коаліції STEM-освіти

16 вересня 2015 року Київстар приєднався до Коаліції STEM-освіти (STEM Education Coalition) та підписав меморандум про її створення із представниками українських компаній, навчальних закладів та громадських організацій.

Національний телеком-оператор долучився до коаліції у рамках реалізації власної освітньої програми «Зроби свій внесок» (Make Your Mark), орієнтованої на підтримку талановитої української молоді. Представники громадських організацій та бізнесу об’єдналися для сприяння розвитку STEM-освіти України. Учасники коаліції переконані, що сьогодні українська система освіти потребує посиленої координації зусиль задля ефективного формування, реалізації та моніторингу державної освітньої політики в контексті STEM-напрямів (Science — наука, Technology — технології, Engineering — інженерія та Mathematics — математика).

Ініціатором створення Коаліції STEM-освіти виступив Центр «Розвиток КСВ». Разом із Київстар до освітньої ініціативи приєдналися компанії Syngenta, United Minerals Group, Samsung, Ericsson, НАЕК «Енергоатом», Microsoft Ukraine, ТОВ «Пролего», а також Українське ядерне товариство, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, КНУКіМ, НТУ «ХПІ» та ГО «Українська команда реформаторів».

«Важливість STEM-освіти усвідомили лідери багатьох країн, а стейкхолдери у різних країнах об’єднуються задля її розвитку. І ми раді, що в Україні бізнес, освітні заклади та громадські організації готові об’єднуватись та працювати спільно заради розвитку освіти і країни», — говорить Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток КСВ».

Київстар поділяє та підтримує основні принципи Коаліції STEM-освіти. Та сподівається, що діяльність її учасників призведе до суттєвих реформ у галузі освіти. Зокрема, першочерговим завданням коаліції є розробка рекомендацій для МОН України щодо викладання STEM-дисциплін та налагодження міжнародної співпраці.

Учасниками коаліції вже розпочато роботу над організацією профорієнтаційних проектів для молоді, а також проведенням науково-технічних конкурсів, олімпіад, квестів, хакатонів тощо.

«Реалізуючи свою соціально-освітню програму „Зроби свій внесок“, Київстар долучився до коаліції однодумців. Переконаний, що спільними зусиллями разом з іншими учасниками нам вдасться зробити значно більше задля розвитку та освіти наших дітей. Ми усвідомлюємо, що наш сьогоднішній внесок у забезпечення умов для якісної STEM-освіти допоможе молодому поколінню українців гідно представити нашу державу на світовому рівні», — розповідає Володимир Гайдаш, директор із корпоративних зв’язків Київстар.

Нагадаємо, соціально-освітня програма Київстар «Зроби свій внесок» орієнтована на підтримку школярів, студентів-програмістів, стартаперів та молодих підприємців, які прагнуть зробити свій внесок у розвиток України. Зокрема, ініціатива передбачає підтримку талановитих українців, які демонструють найкращі результати у точних дисциплінах (природничі науки і технології, включаючи інформаційні, інженерію, робототехніку та математику).