Намагання делегації екологів з Євросоюзу потрапити на очисні споруди «Нашої Ряби» закінчилося штовханиною

Стусанами та шарпаниною зустріли внутрішні охоронці «Нашої Ряби» делегацію ладижинських, київських та європейських екологів, які намагалися ознайомитися з екологічними аспектами роботи очисних споруд «Вінницької птахофабрики» - пишуть «Екологічні новини».

Нагадаємо, нещодавно, в Ладижині із триденним візитом побували екологи з Євросоюзу від різних впливових екологічних організацій та іноземні журналісти з семи країн Європи. В рамках візиту, екологи планували відвідати очисні споруди «Вінницької птахофабрики», щоб ознайомитися з екологічними аспектами роботи підприємства, дізнатися куди зливаються стічні води, чи дотримуються при цьому санітарні норми тощо.

За два тижні, як годиться, в адміністрацію підприємства було направлено відповідного листа, в яком зазначалась мета поїздки, але виявилось, що керівництво Вінницької птахофабрики вирішило обрати іншу тактику, - просто не пустити екологів на очисні споруди. Можливо у керівництво Ряби в Ладижині є що укривати?

Прибувших на місце, звиклих до високої культури спілкування європейців, чекав легкий шок – зустріч із охороною «Нашої Ряби». Іноземцям відмовили у наданні будь-якої інформації та дуже наполегливо і емоційно попросили піти геть незважаючи на те, що делегація стояла біля огорожі підприємства і навіть не намагалась потрапити на територію очисних. Щоб не дратувати охоронців, екологи вирішили поїхати в адміністрацію «Вінницької птахофабрики» аби з'ясувати організаційні питання, сподіваючись хоч там знайти порозуміння. Але, як виявилося, їхні сподівання були марними.

Перший «сюрприз» чекав вже на в'їзді на автостоянку підприємства у вигляді білого «бусіка» який перегородив екологам дорогу. А ось у вестибюлі адміністрації було зовсім гаряче - там знову з'явилася охорона на чолі із начальником служби безпеки Олегом Гавриляком. На цей раз охоронці вирішили не церемонитися із нав'язливими екологами та просто виштовхати їх в шию, причому не лише із приміщення адміністрації, а й з прилеглої території автостоянки. І ніякі благання і вмовляння на охоронців не діяли – людей грубо штовхали не приймаючи ніяких доводів. Перепало на горіхи і журналісту нашого ресурсу «Новини Ладижина» за спробу відзняти неприйнятні дії охоронців на відеокамеру, а також учаснику громадської організації "Народний центр екологічного контролю" Юрію Нагорному.

Наостанок начальник охорони пригрозив:

- Я зараз виведу людей, всіх наших працівників, вас обкидають яйцями!

Повірте мені! Щоб зафіксувати неналежну та образливу поведінку охорони «Вінницької птахофабрики» довелося викликати міліцію та писати відповідну заяву. Своїми враженням від поїздки на «Нашу Рябу» поділився директор Національного екологічного центру України Юрій Урбанський, якому того дня дісталося найбільше.

«Вранці ми поїхали з представниками НЕЦУ і колегами з іноземних екологічних організацій подивитися як працює "наша ряба" (МХП) під Ладижином. спочатку нас прогнали з парковки біля очисних споруд, перервавши спроби головного інженера розповісти нам про їхню крутизну. це зробив начальник служби охорони, Олег Гавриляк, сказавши треба надіслати лист на керівництво. ок, сказали ми, ми слали листа, а я його підписував, і поїхали в адміністрацію. там нас попросили присісти в вестибюлі і почекати, поки з'ясують долю нашого листа, однак, знову з'явився Гавриляк з тітушками і почав проганяти нас звідти, бо він "так хоче". дійшло до штурханини, вихоплювання камер і погроз, а закінчилось приїздом міліції, моєю заявою і оформленням свідчень/пояснень», - написав Юрій на своїй сторінці у Фейсбуці